KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14624357
nr 1462 4357
Wåge Engström
(1924-1997), Sverige
Oljemålning, Komposition. Signerad, daterad -64. Olja på duk, 40x65, yttermått inklusive ram: 53x78 cm
Wåge Engström, född 1924 på Arholma, död där 1997, svensk målare.
Utrop:
500 kr
måndag 25 april 2022
kl 19:51:53
Wåge Engström
Läs mer om Wåge Engström